GazetaMax
Sport

LIGA E KAMPIONEVE: Përballje “titanësh” në mbrëmje

Sonte në orën 21:00 në mbrëmje do të zbresin në fushë 4 ekipe nga të cilat 2 do t’ju bashkohen Çelsit dhe Benfikës në në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Bajern Mynih do të presë në Gjermani PSG-në, pasi në Paris i mposhtën me rezultatin minimal 1-0. Francezët do të kërkojnë përmbysjen e rezultatit dhe kualifikimin me ndihmën e treshes Mesi, Mbape dhe Nejmar.

Nga ana tjetër ekipi i Antonio Konte do të presë në Angli, kuqezinjtë e Piolit të cilët fituan me rezultatin 0-1. Milani mund të mjaftohet dhe me një barazim për tu kualifikuar në raundin tjetër.

Related posts

Muriqi “hero” në fitoren e Mallorcas ndaj Atletico Madrid

Gazetamax.mk

Floyd Mayweather dhe Conor McGregor afër marrëveshjes për revansh – milionat në lojë

Gazetamax.mk

Mourinho nuk heq dorë, Granit Xhaka në Itali?

Gazetamax.mk