GazetaMax
Sport

Liverpool ia vë syrin yllit portugez

Ekipi anglez ka shfaqur interesim për mesfushorin e Porto, Otavio.
‘Reds’ po kërkon të freskojë mesfushën, si opsion kanë portugezin Otavio.
Sipas ‘Goal’, Jurgen Klopp, mendon se 27 vjeçari do të përshtatej me stilin e lojës së tij, prandaj do të shkojnë pas tij gjatë verës, transmeton lajmi.
Otavio ka kontratë me Porto deri në vitin 2024 dhe ka një klauzolë largimi 25 milionë euro.
Mbetet të shihet bë fund të sezonit se a do të transferohet portugezi në ‘Anfield’, apo do vazhdojë me Porton.

Related posts

Përfundon telenovela, Haaland arrin marrëveshje me gjigantin evropian

e-max

Trajnerët që kanë fituar më së shumti trofe në histori të futbollit, pas rekordit magjik të Ancelottit

e-max

Legjenda e Liverpoolit kritikon Mohamed Salahun për postimin e tij në lidhje me finalen ndaj Real Madridit

e-max

Leave a Comment