Mancini merr vendim për të ardhmen e tij

Date:

Pas humbjes nga Maqedonia e Veriut, Mancini ka marrë një vendim.
Trajneri i Italisë, Roberto Mancini thotë se ai dhe presidenti i Federatës së Italisë, Gabriele Gravina ndajnë të njëjtat ide sa i përket të ardhmes duke lënë kështu hapur mundësinë që ai të vazhdojë të jetë edhe më tutje trajner i Italisë.
Mancini foli për mediat përpara ndeshjes së nesërme kundër Turqisë derisa mediat në Itali raportuan mëngjesin e sotëm se trajneri kishte vendosur të qëndronte në krye të kombëtares dhe Mancini duket se e konfirmoi këtë gjatë konferencës së sotme për shtyp, përcjellë KosovaPress.
“Ne kemi folur këto ditë. Mendoj se kemi të njëjtat ide për gjithçka. Do të flasim sërish në ditët në vijim. Tani, le të përqendrohemi te loja, pastaj do të shohim se çfarë duhet të përmirësojmë në të ardhmen. Është e gjitha kjo”, tha ai.
Italia u mposht nga Maqedonia e Veriut në ndeshjen e play-off-it dhe kështu nuk do të jetë pjesë e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...