GazetaMax
Sport

Marseille interesohet për Lenglet të Barcelonës

Olympiqye Marsellie po interesohet për mbrojtësin e Barcelonës, Clement Lenglet.
Ekipi francez së shpejti pritet t’i fillojë bisedimet për lojtarin në mënyrë që kjo çështje të zgjidhet sa më shpejt.
Në anën tjetër, Barça është e gatshme t’i dëgjojë ofertat që vijnë në drejtim të tyre për lojtarin, pasi francezi nuk llogaritet si pjesë qenësore e skemave të Xavi Hernandez për sezonin e ardhshëm.
Pos Marseille, të interesuar për Lenglet janë edhe disa skuadra nga Premier League, përfshirë këtu Wolverhampton dhe Newcastle që dëshirojnë t’i përforcojnë radhët e tyre me elementë cilësorë në mbrojtje.

Related posts

Real Madrid është i bindur, Bellingham është objektivi i radhës

e-max

Wijnaldum vazhdon me procesin e rikuperimit

e-max

Madrid i hynë garës për transferimin e Haaland

e-max

Leave a Comment