GazetaMax
LAJME

MATUSITEB takon kryetarin e Alternativës

Sot, në selinë qendrore të Alternativë e prita në takim kryetarin e Lidhjes së Shoqatave Joqeveritare Turke – MATUSITEB në vend, Husrev Emin, dhe drejtorin ekzekutiv, Mehmed Arif.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Përveç që diskutuam mbi situatën aktuale politike, temë diskutimi mes nesh ishte regjistrimi i popullsisë, rezultatet e të cilit pritet të publikohen në fund të këtij muaji.

Alternativa, si partnere e koalicionit qeveritar, është e angazhuar që regjistrimi i popullsisë të marrë epilog në prizmin e ndjeshmërisë reale të bashkësive etnike. Ritheksojmë edhe një herë se duam që mos të ketë politizim me regjistrimin e popullsisë, as me shqiptarët, as me turqit, por as me ndonjë një etni tjetër në këtë shtet.

300x250

Related posts

Takimit të radhës Rusi-Ukrainë, caktohet data dhe vendi

e-max

LSDM: Që në mars pensionistët do të fitojnë rritje të pensioneve, e paga minimale shkon në 20mijë denarë

e-max

Që nga ardhja e Arsovskës, Shkupi nuk pa dritë me sy! A është dorëheqja zgjidhja më e mirë?

e-max