GazetaMax
Sport

Mbyllet pjesa e parë: Shënohen tri gola në ndeshjen City- Real

Manchester City e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Real Madridit.
Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Real Madridit.
Këto dy skuadra sonte janë duke e zhvilluar ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta Express.
45 minutat e parë në “Etihad Stadium” janë mbyllur me epërsinë 2:1 të skuadrës së drejtuar nga Pep Guardiola.
Kevin De Bruyne (2’) dhe Gabriel Jesus (11’) shënuan golat për “Qytetarët”.
Kurse, Karim Benzema në minutën e 33-të e shënoi golin e vetëm për “Los Blancos”.

Related posts

Prishtinës i zbutet dënimi – ndeshjen ndaj Dritës e luan me tifozë

e-max

Ndeshja me Genoan, Pioli bën këto ndryshime në formacion

e-max

Simeone gjen zëvendësuesin e Suarezit te Interi

e-max

Leave a Comment