Milan ka në plan ta transferojë sulmuesin 30 milionësh

AC Milan, po vlerëson disa opsione në merkato dhe një nga departamentet që duan të përforcojnë këtë verë është sulmi.
Sulmuesi i Ajax-it, Sebastien Haller, është shfaqur në radarin e tyre, thuhet në një raport, përcjell ORAinfo.
Olivier Giroud dhe Zlatan Ibrahimovic nuk po bëhen më të rinj dhe është e qartë se Milani duhet të planifikojë për të ardhmen. Prandaj, përveç rregullimit të betejave të tyre të krahut të djathtë, mund të vinte edhe një sulmues.

Sipas Gazzetta Dello Sport, një nga lojtarët që kuqezinjtë kanë në radarin e tyre është Sebastien Haller. 27-vjeçari ka shënuar 33 gola këtë sezon dhe 11 prej tyre erdhën në Champions League.
Ai ka karakteristikat e duhura për Milanin dhe përvoja e tij në një kompeticion si Liga e Kampionëve (gjithashtu duke bërë shumë mirë në të) është sigurisht një nxitje. Raporti nuk përmendi ndonjë çmim, por ka të ngjarë të jetë mjaft i lartë, me Transfermarkt që e vlerëson atë në 30 milionë euro./ORAinfo/

Të fundit në përqindje