Milan “mposhtë” Interin për transferimin e yllit të Juventusit

Inter, janë të interesuar për të nënshkruar me Paulo Dybala në një transferim të lirë nga Juvntus, por AC Milan beson se ata ende mund ta fitojnë garën, pretendon një raport.
Calciomercato raporton se Dybala i kanë mbetur vetëm gjashtë ndeshje para se të përfundojë aventurën e tij me Juventusin, përcjell ORAinfo.

Argjentinasi donte të nënshkruante një kontratë të re me Juventusin dhe një marrëveshje dukej e mbyllur në dhjetor, por më pas ngeci, kështu që tani shoqëruesit e La Joya po kërkojnë përreth për të gjetur një projekt të ri.
Interi është klubi që u zhvendos i pari dhe Beppe Marotta e di se do të duhet të shesë emra të mëdhenj këtë verë për të ndihmuar në shlyerjen e borxheve të mëdha të klubit, kështu që ideja për të nënshkruar një transferim falas është një mundësi e përkryer për të forcuar skuadrën.
Megjithatë, Milani gjithashtu pëlqen Dybala dhe mund të lëvizë pasi të jetë përcaktuar e ardhmja e klubit, me zhvillimet themelore në lidhje me marrjen e Investcorp të parashikuar gjatë muajit maj./ORAinfo/

Të fundit në përqindje