Milan po e transferon pa asnjë cent sulmuesin e Napolit

Date:

AC Milan aktualisht ka Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud në dispozicion për fazen e sulmit.
E duke parë që ata po shkojnë duke u plakur, drejtuesit e Milan janë të interesuar të sjellin sulmues të rinj në ‘San Siro’.
Në mendjen e kuq e zinjve është edhe sulmuesi i Napolit, Dries Mertens, përcjell ORAinfo.

Lojtari belg, ka luajtur në Serie A që nga viti 2013, gjithmonë me Napolin, por kontrata e tij do të përfundojë në verë dhe nuk duket se do të rinovohet.
Sipas gazetës belge Voetbal24, Milani është një nga skuadrat e interesuara për shërbimet e tij.
Për më tepër, sulmuesi dhe partnerja e tij duan të qëndrojnë në Itali edhe përtej këtij sezoni, të gatshëm të shqyrtojnë opsionet në tavolinë.
Megjithatë mbetet të shihet nëse Mertens do të jetë opsioni i parë për Milanin.
Kjo pasi Maldini dhe Massara janë në bisedime të avancuara me Divock Origi për një transferim të lirë në verë.

Mbeten vetëm disa detaje, pasi lojtari i Liverpoolit është bindur që të transferohet në Milan. /ORAinfo/

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...