GazetaMax
Sport

Milot Rashica me Nowichin e tij bie matematikisht nga Liga Premier

Norwich ka pësuar humbje nga Aston Villa me rezultat 2-0 dhe zyrtarisht sezonin tjetër do të luajë në Championship, apo nivelin e dytë të futbollit anglez.
Klubi i cili e transferoi futbollisti kosovar Milot Rashica verën që shkoi, ka tubuar vetëm 21 pikë pas 34 xhirove.
Deri në fund kanë mbetur edhe katër ndeshje dhe edhe nëse i fiton të gjitha nuk do të mund të shpëtonte.
Rashica luajti në 25 ndeshje dhe shënoi një gol, duke shtuar edhe dy asistime gjatë këtyre përballjeve.

Related posts

Lautaro: Sot jam lojtar i Interit

e-max

UEFA në aksion, pritet t’i dënojë këto skuadra

e-max

Florian Marku fiton ndaj Chris Jenkins, mbrojtur titullin IBF International

e-max

Leave a Comment