Muhamet Ramadani fiton medalje të argjendtë në Kupën Europiane

Date:

Atleti i Kosovës, Muhamet Ramadani, ka fituar medaljen e argjendtë në Kupën Evropiane të Atletikës në hedhje për U23.

Atleti mitrovicas hedhi gjylen 7 kilogramësh prej 18.60 metra.

Kampion i grupmoshës U23 u shpall atleti nga Turqia, Alperen Karahan, me hedhje prej 19.81 metra.

Kupa Evropiane e Atletikës është duke u mbajtur në Leiria të Portugalisë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...