Ndërron jetë këngëtarja amerikane, Traci Braxton

Date:

Ka ndërruar jetë këngëtarja Traci Braxton, e cila ishte motra e Toni dhe Tamar Braxton.

Ajo ishte 50-vjeçare.

Lajmin e bëri të ditur Toni në llogarinë e saj në Instagram herët të shtunën në emër të familjes Braxton.

“Me keqardhjen më të madhe ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të motrës sonë, Traci, e cila është e panevojshme të thuhet se ishte një dritë e ndezur, një vajzë e mrekullueshme, një motër e mrekullueshme, një nënë e dashur, grua, gjyshe dhe një interpretuese e respektuar. Do të na mungojë shumë”, nis deklarata e familjes.

“Kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë. Ne jemi familje përgjithmonë”, përfundon deklarata e familjes.

Lajmin për vdekjen e saj e konfirmoi edhe bashkëshorti i Tracit, Kevin Surratt, në një deklaratë të shpërndarë me Fox News Digital. Ai tha se ajo kishte qenë privatisht duke iu nënshtruar trajtimit për kancerin e ezofagut.

Traci ka lindur në prill të vitit 1971 në familjen e famshme Braxton. Përveç Toni dhe Tamar, vëllezërit e motrat e saj përfshijnë vëllain Michael Jr. dhe motrat Towanda dhe Trina.

Disa nga hitet e saj janë: “Last Call”, “Broken Things” dhe “Lifeline”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...