Napoli merr vendim për Mertens

Napoli do t’i ofrojë Dries Mertens një kontratë të re, raporton Radio Kiss Kiss.
Sulmuesi belg i skadon kontrata këtë verë dhe megjithëse Napoli ka një opsion për të zgjatur automatikisht për një sezon të mëtejshëm, u përfol se klubi nuk kishte dëshirë ta bënte këtë, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, duket se ka pasur një ndryshim në zemër dhe Napoli tani do t’i ofrojë 35-vjeçarit një marrëveshje të re, megjithëse do të ishte me kushte të reduktuara./ORAinfo/

Të fundit në përqindje