GazetaMax
Lajme

Nënshkrimi i marrëveshjes për korridoret 8 dhe 10 d me konsorciumin “Behtel dhe Enka”

Në Qeveri sot do të nënshkruhet marrëveshja për korridoret 8 dhe 10 d mes Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve, Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore dhe konsorciumit “Behtel dhe Enka”.

Në këtë ngjarje të rastit do të flasin kryeministri Dimitar Kovaçevski, zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi, ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski, drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi dhe drejtori i përgjithshëm për ndërtime të ulëta “Behtel”, Mark Alison.

Qeveria në mbledhjen e djeshme e miratoi lidhjen e marrëveshjes për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10 d. Siç tha mbrëmë në një emision në TV ku ishte mysafir zëvendëskryeministri i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik, do të kushtojë 1,3 miliardë euro ose dy milionë euro për një kilometër.

Related posts

Nën moton “Solidaritet përmes vullnetarizmit” shënohet Dita Botërore e Vullnetarizmit

e-max

Kovaçevski: Pajtohem me ambasadoren Ageler lidhur me korrupsionin, të paraqiten të gjitha parregullsitë

e-max

VIDEO / Sulmuesit e Ziadin Selës duke konsumuar heroinë në burg

e-max

Leave a Comment