Nëse dështon Haaland, Barcelona “gjuan” yllin e Milanit

Sulmuesi i AC Milan, Rafael Leao raportohet se është në listën e Barcelonës me alternativat e mundshme për Erling Haaland përpara verës, thuhet në një raport.

Sipas Marca, Barcelona e ka vlerësuar operacionin e Haaland në 250 milionë euro duke përfshirë transferimin pa pagesë, pagën e lojtarit dhe komisionet.
Klauzola e tij e lirimit është 75 milionë euro, por çmimi real në treg i lojtarit është 150 milionë euro, ndërsa Mino Raiola kërkon 60 milionë euro komisione dhe më pas ka një pagë të madhe për të paguar, përcjell ORAinfo.
Janë tre opsione që po konsiderohen si alternativa dhe Rafael Leao ‘është i preferuari i Laportës’ dhe ka një vlerë prej 50 milionë euro sipas burimit, por Milani aktualisht nuk është i gatshëm të shesë dhe është gati të rinovojë kontratën e tij./ORAinfo/

Të fundit në përqindje