GazetaMax
Sport

Nga sulmet ruse shkatërrohet dhe stadiumi i skuadrës Desna Chernihiv

Stadiumi i ekipit ukrainas Desna Chernihiv është shkatërruar pas sulmeve ajrore nga Rusia.

Stadiumi i skuadrës Desna Chernihiv është shkatërruar plotësisht.

Lajmi është konfirmuar nga klubi ukrainas në rrjetet sociale.

“Për herë të tretë nga sulmet ajrore është shkatërruar stadiumi ynë. Por ne do të jemi në gjendje t’i rindërtojmë të gjitha këto”, thuhet në njoftimin e klubit.

Related posts

Rikthehet Champions League: Inter – Barcelona, kryendeshja e mbrëmjes

e-max

Granit Xhaka nuk e pëlqeu zëvendësimin ndaj Kosovës, flet pas ndeshjes për atë moment

e-max

Kosova luan ndaj Ishujve Faroe, synohet të mbyllet viti me fitore

e-max

Leave a Comment