Para përballjes me Bolonjën, Milan jep lajmin e keq

Alessio Romagnoli, nuk do të jetë i disponueshëm për ndeshjen kundër Bolonjës këtë mbrëmje, duke e forcuar më tej vendin e Pierre Kalulu në 11-shen startuese.
Tashmë është zbuluar arsyeja e mungesës së kapitenit, përcjell ORAinfo.
Stefano Pioli do të duhet të përballet pa Romagnolin pasi mbrojtësi vuan nga inflamacioni i ngjitësit të majtë, siç u konfirmua për SempreMilan. Ai nuk pritej të fillonte gjithsesi, por kjo padyshim do të thotë se thellësia është komprometuar.

Prandaj, Matteo Gabbia është i vetmi qendërmbrojtës i disponueshëm në pankinë, por shpresojmë se Pioli nuk do të duhet të zëvendësojë asnjë nga mbrojtësit e tij të yjeve. Tomori dhe Kalulu kanë impresionuar të gjithë së fundmi ata janë një arsye e madhe pas suksesit të fundit.
Ndeshja e sonte është planifikuar për në orën 20:45 dhe meqenëse Napoli dhe Interi fituan dje, Milani duhet të largohet me të tre pikët. 70 mijë do të jenë në San Siro për t’i brohoritur, duke krijuar një atmosferë të mirë. /ORAinfo/

Të fundit në përqindje