GazetaMax
Lajme

Petkov: Asgjë nuk do të bëjmë nën presion

Shkup, 7 qershor – Kryeministri bullgar sot përsëri para mediave ka folur rreth kontestit mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, duke thënë se asgjë nuk do të ndërmarin nën presionin e të huajve, informon Zhurnal.

“Nuk do të bëjmë asgjë nën presion”, tha Petkov.

Siç ka njoftuar BGNES, Petkov ka theksuar se Bullgaria përpiqet të shohë nëse kërkesat e tyre për mbështetje të bullgarëve në vendin tonë mund të garantohen përmes procesit evropian.

“Do t’ia lë MPJ-së, sepse ata tani po negocioojnë. Pyetja është nëse përmes procesit evropian mund të garantohen pozitat bullgare, e jo dikush të na bëjë presion”, ka shtuar Petkov./Zhurnal.mk

Related posts

Në Klinikën e Gastroenterohepatologjisë është sjellë aparat për zbulim të sëmundjeve të mëlçisë

e-max

MEPSO në përkrahje të UShT-së dhe studentëve shqiptarë

e-max

Është gjetur personi nga Kumanova, të cilin e kërkonte policia dhe familja e tij 

e-max

Leave a Comment