Punë e kryer: Milan arrin marrëveshje me lojtarin nga Premier Liga

Date:

Milani ka arritur marrëveshje në parim me Origin.
Klubi italian, Milani është afër nënshkrimit të sulmuesit të Liverpoolit, Divock Origi, i cili ka arritur një marrëveshje në parim me kuqezinjtë.
Origi është një nga objektivat e Milanit për të forcuar sulmin e tyre në verë dhe 26-vjeçari duket shumë afër arritjes së marrëveshjes me liderët e Serie A.
Kontrata e tij në Anfield skadon në verë, kështu që Milani mund ta nënshkruajë atë si lojtar i lirë në fund të sezonit.
Sipas gazetës Il Corriere dello Sport, kuqezinjtë po finalizojnë ofertën e tyre për belgun, por kanë arritur një marrëveshje verbale për pagën e sulmuesit.
Origi do të fitojë rreth katër milionë euro në sezon për katër vjet, por të dy palët ende nuk kanë rënë dakord për bonuset dhe tarifat e agjentëve.

Marrëveshja nuk është finalizuar ende, por Milani është i bindur se do të arrijë një marrëveshje përfundimtare në javët e ardhshme.
Pavarësisht interesimit nga klubet e Ligës Premier, Origi është i gatshëm të transferohet në Serie A për të provuar një përvojë të re pasi ka luajtur në Angli, Gjermani dhe Francë.
Ai do të bëhej nënshkrimi i tretë i Paulo Maldinit dhe Milanit nga Liga Premier, pas blerjeve të Fikaoy Tomori dhe Olivier Giroud nga Chelsea.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...