GazetaMax
Sport

Ronaldo flet për Milanin dhe Interin – e zbulon ekipin e preferuar për ta fituar Scudetton

Milan apo Inter? Ronaldo e zbulon ekipin e preferuar për ta fituar Scudetton.
Legjenda braziliane, Ronaldo në një intervistë të gjatë për “Sky Sport”, ka folur për shumë tema, e prej tyre edhe për luftën për titull të kampionit në Serie A.
Ish-futbollisti i Barcelonës, Real Madridit, Interit e Milanit thotë se po e ndjek me vëmendje kampionatin italian, ndërsa e zbuloi edhe favoritin e tij për ta fituar në fund Scudetton, shkruan “Gazeta Express”.
“Është një garë e bukur ndërmjet Interit, Milanit e Napolit, por Juventusi nuk duhet të përjashtohet asnjëherë. Interi është skuadra që po luan më mirë në këto momente. Shpresoj që ‘Nerazzurri’ ta fitojnë përsëri titullin”, deklaroi ish-futbollisti i njohur brazilian.
Aktualisht, Milani i ka dy pikë më shumë se Interi në tabelë, por edhe një ndeshje më shumë të zhvilluar.
Kohëve të fundit, “Rossoneri” kishin rënie të formës, e “Nerazzurri” ngritje.

Related posts

Formacionet zyrtare: Bayern Munich- Villareal

e-max

Nuk ka fitues në derbin spektakolar të Londrës – Chelsea dhe Tottenham ndahen baras

e-max

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid-Man City

e-max

Leave a Comment