Shkup/ Kamioni përplas dy vëllezërit, njëri ndërron jetë, shoferi ik nga vendi i ngjarjes

Date:

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:30 në autostradën “Nëna Terezë” në Shkup, ndërsa është shënuar edhe një viktimë.

Një i ri shqiptar, Ramiz Emini rreth 35-vjeç, nga Vizbegu i Shkupit ka vdekur në autostradë pasi një kamion ka goditur rëndë tashmë të ndjerin, ndërsa ka lënë të plagosur rëndë vëllain e viktimës dhe një tjetër, raporton gazeta KOHA.

Dy vëllezërit, automekanik me profesion, Ramizi dhe i lënduari kishin shkuar në autostradë për ti rregulluar kamionin një personi të tretë, i cili për shkak të një defekti, ishte parkuar në korsine e tretë të autostradës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...

Shpenzim Beadini: Aktivitetet e fshehta ekonomike përbëjnë një fakt në jetën tonë të përditshme

Vlerësimin për aktivitetet e ekonomisë së fshehtë i konsideroj...