Tërmet në Shqipëri, është ndjerë edhe tek ne

Shkup, 4 Maj – Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në Lezhë. Mësohet se epiqendra e tërmetit është në fshatin Xhuxhë dhe magnituda është 3.4 e shkallës Rihter.

Nga tërmeti nuk raportohet për asnjë dëm, ndërkohë që thellësia e tërmetit ka qenë 2 kilometra.

Tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut.

Të fundit në përqindje