GazetaMax
Sport

Vojvoda të Milan, vjen lajmi i fundit nga Torino

Po e pëlqen Milani, Torino vjen me kundërpërgjigje për Vojvodën
Mërgim Vojvoda është bërë lojtar i rëndësishëm i Torinos.
Mbrojtësi kosovar ka shpërthyer mbi të gjitha në muajt e fundit, kur edhe është bërë një titullar i padiskutueshëm.
Përfaqësuesi kosovar po luan me sukses në krahun e majtë dhe e ka bindur trajnerin me kualitetet e tij.
Ditë më parë u fol se Milani ka shprehur interesim për mbrojtësin e krahut, të cilin e sheh si alternativë të Theo Hernandezit, por që mund të përdorë atë edhe në krahun e djathtë, i cili është edhe natyral i tij.

Sidoqoftë, mediumi italian “Tuttosport” sot raporton se Torino nuk e ka ndërmend ta lëshojë lehtë futbollistin.
Madje, “Granata” po e përgatisin një kontratë të re për 27 vjeçarin.
Vojvoda ka kontratë me klubin nga Serie A deri në vitin 2024, por në një të ardhme të afërt mund ta zgjasë atë dhe në këtë mënyrë presidenti Cairo do ta “blindojë” atë.
Vlera e kartonit të Vojvodës është 10 milionë euro, por që Torino do të mundohet ta mbajë atë.

Related posts

Juventus në aksion, synon transferimin e Luka Modriç

e-max

Zyrtare: Pogba lojtari më i ri i Juventusit

e-max

Rodrygo dhe Carvajal mungojnë ndaj Almerias

e-max

Leave a Comment