12 lojtarë që Ten Hag kërkon t’i shes Manchester United

12 lojtarë pritet të largohen nga Manchester United në fund të sezonit.
Zyrtarizimi i Erik Ten Hag si trajner i “Djajve të Kuq” pritet të shoqërohet me reforma të thella në klub, me një dyzinë lojtarësh që tashmë i kanë bërë gati valixhet.
Sipas The Sun, lojtarët që do ta lënë “Old Traffordin” këtë verë janë: Paul Pogba, Jesse Lindgaard, Anthony Martial, Nemania Matic, Juan Mata, Lee Grandt, Phil Jones, Alex Telles, Aaron Ëan Bissaka, Eric Baily, Edinson Cavani dhe Marcus Rashford.
Të gjithë këta lojtarë do të lirojnë hapësirë për ardhje të reja, të cilat do të jenë të shumta në këtë merkato.

Të fundit në përqindje