GazetaMax
LAJME

25 vjet nga Masakra e Korishës së Prizrenit

Sot janë bërë 25 vjet nga Masakra e Korishës së Prizrenit. Për të shënuar këtë ditë sot nga ora 11:00, do të mbahet manifestim përkujtimor në nder të 25 vjetorit të rënies të martirëve të rënë për lirinë e Kosovës.

Manifestimi mbahet në Kompkeksin Memorial të Dëshmorëve dhe Martirëve në Korishë. Ndryshe më 13 maj 1999, u krye masakra e tmerrshme nga ushtria dhe policia serbe mbi popullatën e kësaj ane dhe fshatrave përreth, duke vrarë 77 prej tyre.

Related posts

Mashtronte qytetarët duke iu ofruar shërbime me pagesë

e-max

Mickoski nuk pranon duel me Arsovskën, thotë se e ndjekë nga afër punën e saj

e-max

Micevski: Nuk e bojkotojmë procesin Zhan Mone por nuk jemi konsultuar për datën

e-max