GazetaMax
Lifestyle

Prendo Rrasi sjell një hit me emrin ” Shqiptare”

“Ju pershëndes me kangën time të re “Shqiptare“. Shpresoj të ju pëlqej, me shumë rrespekt për ju Prendo Rrasi”- Ky është statusi që këngëtari Prendo ka bërë në facebokun e tij teksa ka shpërndarë projektin e tij më të ri muzikor. Ne u interesuam për të dëgjuar këngën pasi vjen me një audiovideo dhe ka plot ritëm e i këndohet vajzës së bukur shqiptare. Kënga mban tutullin ” Shqiptare” dhe muzikën e ka bërë vetë artisti Prendo me B. Loan, teksti Prendo dhe orkestrimin B. Loan. Kënga është mjaft ritmike që artisti me origjinë nga Kosova por që jeton në Zvicër sapo e ka sjellë në stinën ku viijnë hitet e para të verës. Ne ju ftojmë ta dëgjoni në linkun më poshtë ku mund ta këndoni e të kërceni me të.

Related posts

S’pritej, çka po ndodh mes Beniadës dhe Beatrix?

Gazetamax.mk

Sa bukur ka ardhur ” Mora fjalë” nga Dj Fem-X dhe Dioniza

Gazetamax.mk

Tri gabimet e përditshme që po ju plakin para kohe

Gazetamax.mk