277 raste të reja me Covid 19

Date:

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 2.635 testime, ndërsa janë regjistruar 277 raste të reja me Covid-19. Insituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 132 pacientë të shëruar.

Prej rasteve të reja në Shkup janë 141, Prilep – 23, Manastir – 20, Kumanovë – 17, Kavadar – 14, Veles dhe Ohër – nga 9, Kërçova dhe Strumicë – nga 7, Gostivar, Kriva Pallanka dhe Struga – nga 4, Gjevgjeli – 3, Bogdanci, Koçani, Negotina, Resnja dhe Tetova – nga 2, Vallandova, Dibër, Kratovë, Krushevë dhe Shtip – nga 1.

Nga MSH thonë se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 8 pacientë, ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe 6 pacientë të vdekur, të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën prej 28 shkurt deri 3 mars 2022.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...