GazetaMax
Sport

AC Milani i gatshëm për përforcime, spekulohet transferimi i dy yjeve nga Lige 1

AC Milan po synon që të përforcojë skuadrën gjatë kësaj vere, ku veçse ka përgatitur emrat të cilët dëshiron t’i transferojë në “San Siro”.
Krerët e Milanit kanë shprehur interesim që të transferojnë dy yjet e kampionit francez Lille, mbrojtësin Sven Botman dhe mesfushorin Renato Sanches, raporton “Tuttosport”.

Gjiganti i Serie A ka kohë që është duke e monitoruar situatën e mbrojtësit Botman, ku në muajin janar kishte bërë ofertë drejt Lille për të, ofertë kjo që ishte refuzuar menjëherë nga kampioni francez.

Thuhet se “Rossonerët” duhet të paguajnë një dëmshpërblim prej 40 milionë eurosh për të siguruar shërbimet e Botman, kurse Renato Sanches do të jetë një transferim më i lehtë ku spekulohet se kushtet personale veçse janë arritur me yllin portugez.

Related posts

Southgate telefonon Jamesin për t’i kumtuar lajmin se nuk përfshihet në listën e Anglisë për në Kupën e Botës

e-max

Liverpooli fiton bindshëm në udhëtim te Benfica

e-max

Sporting do shkojë për Ronaldon në janar

e-max

Leave a Comment