Ademi: Iniciativa për ndryshimet kushtetuese, të parashtrohet sa më shpejtë

Date:

Na pret një rrugë e rëndësishme, hapja e klasterëve dhe mbajtja e konferencës së dytë ndërqeveritare, për këtë duhet që sa më shpejtë të parashtrohet iniciativa për ndryshimet kushtetuese, tha Arbër Ademi, deputet i BDI-së në ClickPlus në TV21.

“Kalimi i ASH-së nga opozita në pushtet ishte mbështetje. Prandaj nuk është çështje nëse me këtë qeveri apo parapraken afrohemi apo largohemi nga numrat e nevojshëm për ndryshimet kushtetuese. Për ndryshimet kushtetuese, mendoj se sa më shpejtë duhet ta parashtrojmë iniciativën. Për këtë duhet të mendojnë dhe reflektojnë edhe nga VMRO-DPMNE-ja si parti politike serioze”, tha Ademi.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...