GazetaMax
Sport

Agim Ademi shpalos programin, ky është premtimi i tij

Agim Ademi shpalos programin: “Fadil Vokrri” do t’i ketë 22 mijë ulëse.
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka prezantuar disa nga pikat e tij për programin qeverisës për mandatin e ardhshëm që synon ta marr.
Ademi tha se njëri ndër projektet kryesore për të ardhmen është rritja e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”, i cili sipas tij, do të bëhet me 22 mijë ulëse.
Tutje, Ademi tha se kanë planifikuar që në Hajvali të Prishtinës të ndërtohet një fushë me kapacitet për ndeshje normale, e cila do të jetë e mbuluar me balona të modelit të ri.
Ndërsa, në Batllavë të Podujevës, i pari i FFK-së tha se do të ndërtohet një kamp që do të shërbej për raste kur ekipet s’duhet të kenë kontakt me askënd.
“Ai kamp do të shërbej për ekipe nacionale në raste kur nuk duhet të kenë kontakt me askënd. Ky kam do të shërbej edhe për ekipet tona që shkojnë në Evropë ku ato mund t’i bëjnë përgatitjet e tyre”, është shprehur Ademi.
Ai, ka përmendur edhe sukseset që sipas tij, i ka arritur FFK-ja gjatë mandatit sa ai ka qenë në krye.
Për Ademin, sukses është qeverisja e mirë dhe rritja e buxhetit, teksa shtoi se buxheti është rritur nga mbi 5 milionë sa ka qenë në 17 milionë.
“Rritja e buxhetit ka qenë një gjë e rëndësishme për neve. Në rritjen e buxhetit kanë ndikuar disa faktor, por ata kryesorë janë UEFA dhe FIFA”.
“Buxheti jonë ka qenë 5.4 milionë euro, por jam i lumtur që ta them se buxheti i FFK-së është 17 milionë e 110 mijë euro”, ka thënë Ademi, njofton Klankosova.
Më tej, kreu i FFK-së ka krahasuar kombëtaren e Kosovës me kombëtaren e Brazilit, sa i përket rezultateve, ku tha se vetëm këto dy kombëtare në këtë kohë i kanë 15 ndeshje pa humbje.

Related posts

West Ham shton interesimin për Armando Broja

e-max

Zyrtare: Shtyhen ndeshjet e këtij vikendi në Premier League

e-max

Sqarohet gjithçka, Messi do të luajë për këtë skuadër

e-max

Leave a Comment

Sport

Agim Ademi shpalos programin, ky është premtimi i tij

Agim Ademi shpalos programin: “Fadil Vokrri” do t’i ketë 22 mijë ulëse.
Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka prezantuar disa nga pikat e tij për programin qeverisës për mandatin e ardhshëm që synon ta marr.
Ademi tha se njëri ndër projektet kryesore për të ardhmen është rritja e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”, i cili sipas tij, do të bëhet me 22 mijë ulëse.
Tutje, Ademi tha se kanë planifikuar që në Hajvali të Prishtinës të ndërtohet një fushë me kapacitet për ndeshje normale, e cila do të jetë e mbuluar me balona të modelit të ri.
Ndërsa, në Batllavë të Podujevës, i pari i FFK-së tha se do të ndërtohet një kamp që do të shërbej për raste kur ekipet s’duhet të kenë kontakt me askënd.
“Ai kamp do të shërbej për ekipe nacionale në raste kur nuk duhet të kenë kontakt me askënd. Ky kam do të shërbej edhe për ekipet tona që shkojnë në Evropë ku ato mund t’i bëjnë përgatitjet e tyre”, është shprehur Ademi.
Ai, ka përmendur edhe sukseset që sipas tij, i ka arritur FFK-ja gjatë mandatit sa ai ka qenë në krye.
Për Ademin, sukses është qeverisja e mirë dhe rritja e buxhetit, teksa shtoi se buxheti është rritur nga mbi 5 milionë sa ka qenë në 17 milionë.
“Rritja e buxhetit ka qenë një gjë e rëndësishme për neve. Në rritjen e buxhetit kanë ndikuar disa faktor, por ata kryesorë janë UEFA dhe FIFA”.
“Buxheti jonë ka qenë 5.4 milionë euro, por jam i lumtur që ta them se buxheti i FFK-së është 17 milionë e 110 mijë euro”, ka thënë Ademi, njofton Klankosova.
Më tej, kreu i FFK-së ka krahasuar kombëtaren e Kosovës me kombëtaren e Brazilit, sa i përket rezultateve, ku tha se vetëm këto dy kombëtare në këtë kohë i kanë 15 ndeshje pa humbje.

Related posts

Kërkesa të shumta për fanella – dyqani zyrtar i Barcës nuk ka më shkronja W për të printuar fanella të Lewas

e-max

Gjykata ruse lë në fuqi dënimin me 9 vjet burg të sportistes amerikane

e-max

Trajnerët që kanë fituar më së shumti trofe në histori të futbollit, pas rekordit magjik të Ancelottit

e-max

Leave a Comment