Ahmeti rrëfehet për n’Demos: Në 1984 u largova në Perendim por me një betim që do kthehem përsëri

Date:

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në emisionin n’Demos ka folur me refleksione që nga fillimi i veprimtarisë 40 vite më parë gjerë më sot.

“Me 1 korrik të vitit 1984 u arratisa për në perëndim por me një zotim dhe një betim që një ditë të kthehem përsëri”, ka thënë në rrëfimin e tij kreu i BDI-së Ahmeti.

Duke folur më tej për këtë 42 vjeçar, Ahmeti ka thënë se në demostratat e vitit 1981 janë rrahur nga policia në Prishtinë.

“E mbaj mend nga gjithë ky 42 vjeçar, 11 marsin kur kemi fillu demostratat në vitin 1981. Mbaj mend 26 marsin, 1 prillin, 2 prillin ku na ka rrahur dhe shkatërruar policia në  Prishtinë. Jam arrestuar në Kërçovë në vitin 1981”, thekson Ahmeti.

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=700415148054907

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...