Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tre të lënduar

Date:

Tre persona kanë pësuar lëndime trupore, pasi të njëjtit janë përfshirë në aksidentitn mes dy veturave në autostradën “Ibrahim Rugova”.
Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:25, në kilometrin e 21-të, në drejtim të Prizrenit.
Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.
Hoxha ka thënë se aksidenti ka ndodhur mes dy veturave të tipit Mercedes, teksa të lënduarit janë bartur në Emergjencën e Prizrenit.
“Me datë 24.03.2022 rreth orës 19:25 në Autostradën ” Ibrahim Rugova” në KM e 21-të, drejtimi Prizren është shkaktuar një aksident trafiku me lëndime. Të përfshira ne aksident janë raportuar dy automjete te tipit mercedes me targa vendore. Ndihme mjekësore kanë kërkuar tre persona të lënduar te cilët janë përcjellë në emërgjencë në Prizren. Njësitë relevante policore janë në vendngjarje duke u marrë me rastin”.
Ai gjithashtu ka apeluar për kujdes të shtuar në trafik dhe respektim të rregullave të komunikacionit.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...