GazetaMax
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 40 raste të reja me koronavirus

Del raporti për rastet e reja me koronavirus në 24 orëshin e fundit.
40 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar që nga dje në vend.
Raste të vdekjes s’janë regjistruar.
Ministria ka njoftuar se konfirmimi i këtyre rasteve vjen pas testimit të mbi 1 mijë mostrave.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 31 pacientë, derisa numri i rasteve aktive është 650.
“Nga 1.039 testime, 40 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar anjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.451. Në total numri i rasteve aktive është 650”, ka njoftuar Ministria.

Related posts

Plani i Qeverisë rrugëtimi i shpejt i vendit drejt BE-së, plani i VMRO-së dhe Mickoskit mbetet izolimi!

Gazetamax.mk

Qeveria do të mbajë seancën e 52 të

Gazetamax.mk

Zyrtari amerikan thotë se Putini po mashtrohet nga këshilltarët e vet: “Po frikësohen t’i tregojnë për ushtrinë”

Gazetamax.mk