GazetaMax
Lajme

Asnjë i vdekur dhe 40 raste të reja me koronavirus

Del raporti për rastet e reja me koronavirus në 24 orëshin e fundit.
40 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar që nga dje në vend.
Raste të vdekjes s’janë regjistruar.
Ministria ka njoftuar se konfirmimi i këtyre rasteve vjen pas testimit të mbi 1 mijë mostrave.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 31 pacientë, derisa numri i rasteve aktive është 650.
“Nga 1.039 testime, 40 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar anjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.451. Në total numri i rasteve aktive është 650”, ka njoftuar Ministria.

Related posts

Buçkovski: Pas propozimit për referendum qëndron ndikimi rus

e-max

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vlora Dumoshi, ka njoftuar se Kosova është vendosur që të udhëheq në dy komisione në forumin politik Procesi i Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP). Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Dumoshi bëri të ditur se është zgjedhur unanimisht kryetare e Komisionit Qendror të SEECP për Arsim. “Jam e nderuar që unanimisht u zgjodha Kryetare e Komisionit Qendror të SEECP për Arsim”, ka thënë Dumoshi. Tutje, ajo ka shtuar se një delegacion nga Kuvendi i Kosovës është duke qëndruar në Budva të Malit të Zi, në kuadër të SCEEP. SCEEP synon bashkëpunim për paqen, sigurinë, stabilitetin, zhvillimin ekonomik, politik e shoqëror të gjithë vendeve të rajonit./Arbresh.info/

e-max

Grubi në Analiza 24: BDI krijoj kulturë të udhëheqësisë së suksesshmë tash e 20 vite

e-max