Asnjë viktimë, 126 të infektuar dhe 152 të shëruar

Shkup, 16 prill – Asnjë viktimë nuk është regjistruar në 24 orët e fundit në vendi tonë.

Nga  2.152 teste të kryera në 24 orët e fundit, janë regjistruar 126 raste të reja me “Covid-19”, prej tyre 19 janë riinfeksione.

Janë regjistruar edhe 152 pacientë të shëruar, ndërsa numri i rasteve aktive  për momentin është 1.004.

Të fundit në përqindje