GazetaMax
Sport

Atletja spanjolle mbeti pa medalje në Europian pasi festoi para kohe

Atletja spanjolle Laura Garcia-Caro, u gëzua para kohe duke menduar që e fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të Atletikës.

29-vjeçarja ishte e bindur që e kishte siguruar vendin e tretë në pesë metrat e fundit të garës 20 kilometra për femra në Stadio Olimpico në Romë.

Por gëzimi i Garcia-Caro për fitimin e një medalje u shndërrua në tmerr kur ajo shikoi në të djathtën e saj dhe pa ukrainasen Lyudmila Olyanovska duke e tejkaluar.

Ukrainasja parakaloi Garcia-Caro me vetëm dy metra të mbetura deri në vijën e finishit.

Related posts

Klopp shpjegon ndryshimet në formacion, flet për taktikat që ia kthyen suksesin ndaj Rangers

Gazetamax.mk

Kuka i lumtur me suksesin e Laura Fazliut në evropian

Gazetamax.mk

Trajneri i ri i Manchester United, Erik ten Hag ka marr vendimin për Cristiano Ronaldon

Gazetamax.mk