GazetaMax
SPORT

Bale te gjiganti i Serie A me parametra zero

Gareth Bale te gjiganti italian me parametra zero.
Gareth Bale transferohet te gjiganti italian.
Sulmuesi uellsian, Gareth Bale pritet të largohet nga Reali në fund të sezonit, pasiqë i skadon kontrata me Los Blancos.
Bale ka luajtur vetëm 270 minuta këtë sezon dhe ka arritur të realizojë një gol, ndërsa sipas raportimeve të fundit karrierën do ta vazhdojë në Itali.
Calcio Mercato, shkruan se interesim për transferimin e Bale kanë shfaqur Milani dhe Juventusi.
Rosonerët janë në kërkim të një sulmuesi për krahun e djathtë dhe e shohin Bale si një përforcim ideal që ka kualitet dhe eksperiencë.
Juventus gjithashtu është në kërkim të një sulmuesi për krahun e djathtë, por Bale nuk është objektivi kryesorë.
Milan është favorit për transferimin e Bale dhe bisedimet me agjentin e tij pritet të fillojnë së shpejti.

Related posts

Lajm “bombë”, Milan gjen zëvendësuesin e Rebic te Inter

e-max

Së shpejti fillon turneu Kinguin Legends ku do të marrin pjesë legjendat e CS:GO Neo, f0rest, HeatoN dhe më shumë

e-max

Dayot Upamecano ka punuar me një tenor për të zgjidhur problemin në fushë

e-max

Leave a Comment