Kaka “thur” lavde për këtë lojtar të Milanit

Ikona e AC Milan Kaka ka sugjeruar që Rafael Leao të jetë një yll i së ardhmes për kuqezinjtë, të cilët ai ka zbuluar se janë klubi i tij i preferuar.
Nëse ka një lojtar që njeh talentin, ndoshta është Kaká. Pasi u bashkua si një lojtar i papërpunuar dhe i paprovuar si Leao në Lille, braziliani ndihmoi Milanin të fitonte titullin e Serie A në sezonin e tij të parë, përcjell ORAinfo.
Milani përfundoi nënkampionët në Ligën e Kampionëve 2004–05 me Kaká-n asistuesi më i mirë i turneut dhe ai u kurorëzua mesfushori më i mirë i vitit nga UEFA Klubi, ndërsa hakmarrja do të vinte në 2006–07 kundër Liverpool-it kur ai ishte golashënuesi më i mirë i turneut.
Topi i Artë i vitit 2007 ishte qershia mbi tortë atë vit, dhe disa kanë shpresa se Leao mund të vazhdojë dhe të vendoset si një lojtar që është gjithashtu vendimtar në ndeshjet e mëdha, dhe ai është dyshifror për golat këtë sezon.
Kaka u pyet për mendimin e tij për Leaon, i cili tashmë ka depërtuar në kombëtaren portugeze falë sezonit të tij të shkëlqyer.

“Milani është klubi im i preferuar. Unë kam ndjekur rritjen dhe evolucionin e Leaos. Milani po lufton për titull dhe ai ka një rol vendimtar. Rafael ka një të ardhme të shkëlqyer te Milani dhe mendoj se ai do të sjellë shumë gëzime për tifozët kuqezi”, tha ai./ORAinfo/

Të fundit në përqindje