Barça ka dy fjalë për Realin pasi e mposhti

Date:

Barcelona mposhti Realin dhe ka një mesazh per të.
Ekipi katalunas ka arritur që ta mposhtë Real Madridin në “Santiago Bernabeu” me rezultat 0-4.
“Katalunasit” shënuan nga dy herë në secilën pjesë.
Golin e parë në takim e shënoi Aubameyang në minutën e 29-të të takimit, ndërsa vetëm nëntë minuta më vonë, Araujo dyfishoi epërsinë e Barcelonës.
Më të nisur pjesa e dytë, Torres shënoi një gol të bukur pas një asistimi të Aubameyang, për t’ia shuar shpresat Realit për një rikthim të mundshëm, ashtu siç bëri në ndeshjen kundër Paris Saint Germain
Ndërsa, gjashtë minuta pas, ishte Torres ai që ia ktheu asistin Aubameyangut, i cili shënoi për rezultatin 0-4, që ishte edhe rezultati përfundimtar.
Me këtë fitore, Barcelona është në vendin e tretë me 54 pikë dhe një ndeshje më pak se Reali, ndërsa “Mbretërit” janë lider të La Liga-s me 66 pikë.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Kryetari i Butelit Kostovski nga Luboteni: Çdo banorë i komunës sonë është i barabartë (FOTO)

Kryetari i komunës së Butelit, Darko Kostovski vazhdon me...

“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të...

Drejtori Halili për vizitë në Jeruzalem, prezantohen arritjet më të fundit teknologjike

Drejtori Festim Halili në vizitë zyrtare në Jeruzalem, ku...

Pse Maqedonia e Veriut e ndryshoi qëndrimin ndaj çështjes së Kosovë- Serbi?

Nëse Maqedonia e Veriut deri para pak vitesh mbante...