GazetaMax
Sport

Barcelona arkëton pikë të plota ndaj Mallorcas

Barcelona ka regjistruar fitore prej 2-1 përballë Mallorcas në Camp Nou, në ndeshjen e javës së 34 në La Liga.
Një harkim fantastik të Jordi Albas e pranoi Memphis Depay dhe e dërgoi topin në rrjetë (25’), ndërsa ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.
Në gjysmën e dytë, Sergio Busquets reagoi më mirë duke pranuar një top në vijë të zonës, krijoi hapësirë dhe e dyfishoi epërsinë (54’).
Në minutën e 73-të, Ferran Torres e futi topin në rrjetë, mirëpo festa u ndërpre dhe pas konsultimit të VAR-it, goli u anulua për pozitë jashtë loje.
(Foto: Twitter/FC barcelona)
Antonio Raillo e ngushtoi rezultatin në minutën e 79-të duke bërë që Blaugranët të ishin më të kujdesshëm në minutat e fundit.
Vedat Muriqi i mungoi skuadrës mysafire në këtë takim, sepse duhej të pushonte për shkak të kartonëve të verdhë.
Objektivi i Barcelonës është sigurimi i një vendi në Ligën e Kampionëve për në sezonin e ardhshëm, duke qenë se Real Madridi e ka mbyllur çështjen e titullit.
Mallorca do ta vazhdojë garën për mbijetesë në katër xhirot e mbetura, pasi që ka vetëm një pikë më shumë se Granada që ndodhet në zonën e rrezikut për të rënë nga liga.

Related posts

Punë e kryer, për këtë skuadër do të luajë Asensio

e-max

Zbulohen detajet e para të marrëveshjes mes Porsche dhe skuadrës së Red Bull në Formula 1

e-max

Trajneri i Mallorcas me lëvdata për Muriqin

e-max

Leave a Comment