Notat e lojtarëve, Leeds United 0-4 Manchester City: Jesus dhe Foden më të mirët

Manchester City ka shënuar fitore si mysafir i Leeds United me rezultat 4-0 në kuadër të javës së 34-të.
Rodri, Nathan Ake, Gabirel Jesus dhe Ferandinho i shënuan golat në këtë ndeshje.
Jesus dhe Foden ishin më të mirët në këtë ndeshje me notën 8.3.

Te Man City vlerësim të mirë kishte e gjithë faza mbrojtëse.
Luke Ayling i Leeds United ishte më i dobëti në fushë me notën 5.7.

Të fundit në përqindje