GazetaMax
SPORT

Bayerni ndalet nga Monchengladbach

Bayern Munich ka ndarë pikët me Borussia Monchengladbach.
Ndeshja e xhiros se katërt në Bundesligë në mes Bayern – Monchengladbach ka përfunduar baras 1:1.
Kështu bavarëzet pas tri fitoreve, marrin barazimin e parë në edicionin e ri të ligës gjermane.
Bayerni e dominoi tërësish takimin, por nuk arritën të arkëtojnë më shumë se një pikë.
Thuram shënoi në minutën e 43` për Monchengladbach.
Pjesa e parë u mbyll 1:0 në favor të mysafirëve.
Edhe në 45 minutat e tjerë bavarëzët kishin kontrollin e lojës, por shënuan vetëm njëherë.
Ishte Leroy Sane që barazoi rezultatin në 1:1, pas golit të shënuar në minutën e 83`.
Me këtë barazim Bayern ka 10 pikë, kurse Borussia gjithsej tetë.