Biden: Lufta e Putinit nuk do të jetë kurrë një fitore

Date:

Presidenti amerikan, Joe Biden për luftën të cilën është duke e zhvilluar rusia ka thënë se ajo asnjëherë nuk do të jetë një fitore.

Biden më tej ka thëne se Putini shpresonte ta dominonte Ukrainën pa luftë, ta thyente vendosmërinë evropiane, ta dobësonte Aleancën transatlantike dhe shpresonte ta ndante Amerikën.

Por, sipas presidentit amerikan në të gjitha këto Putini ka dështuar.

Këtë qëndrim Bideni e shprehu përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...