“Bombë” në Intali: Inter – Dybala, vjen lajmi i papritur

Date:

Interi e sheh Dybalan si zëvendësues të Lautaros.
Paulo Dybala do të largohet nga Juventusi në fund të këtij sezoni dhe ai mund të merret nga Interi për të zëvendësuar shumë të vlerësuarin Lautaro Martinez.
Aventura shtatëvjeçare e sulmuesit argjentinas 28-vjeçar me bardhezinjtë po i afrohet fundit, që do të thotë se ai do të veshë një fanellë të re sezonin e ardhshëm për herë të parë që nga viti 2015.
Ai nuk arriti të pajtohej për një rinovim me Zonjën e Vjetër, me thashethemet që sugjeronin se nënshkrimi i tij kërkonte të njëjtat komisione që merrte agjenti i Dusan Vlahovic.
Siç raportohet nga Daily Mail, Interi është jashtëzakonisht i etur për të nënshkruar me Dybalan në një transferim të lirë në verë dhe shitja e Lautaro Martinez, si dhe largimet e Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal, lirojnë hapësirë të konsiderueshme në buxhet.
Lautaro ka qenë shumë i lidhur me një numër klubesh spanjolle dhe angleze në vitet e fundit dhe Nerazzurrët mund të kërkojnë të fitojnë para nga 24-vjeçari në fund të këtij sezoni.
Shumë varet nga vullneti i Dybalas, i cili më parë deklaroi se nuk donte të tradhtonte tifozët e Juventusit duke iu bashkuar rivalëve të tyre më të mëdhenj. Megjithatë, gjërat mund të kishin ndryshuar për të pas rënies së rinovimit të kontratës.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës...

Banorët e Rekës të zemëruar: Prerje masive e drunjëve, asnjë investim

Përkundër faktit se në Parqet Nacionale me ligj është...

Klinika Universitare Reumatologjike pjesëmarrëse në Kongresin Reumatologjik EULAR 2023 në Milano

Klinika Universitare Reumatologjike me stafin e saj merr pjesë...