Bujar Osmani: Ahmeti nuk kujdeset për titujt e gazetave nesër por për fatin e kombit pasnesër

Date:

Në takimin e sotëm me qytetarët e Shkupit, i pari i Diplomacisë, Bujar Osmani kryetarit të BDI-së i ka përcjell mesazhet nga aktivistët partiak.

“Falënderues për përkushtimin dhe përkujdesin e Ali Ahmetit për Shkupin. Secili shkupjan e ka ndje përkujdesin e Ali Ahmetit. Investuat në kuadro, të cilët udhëheqin procese të ndryshme. Janë në cdo fushë. Investuat në politika, institucione të cilët rikthyen dinjitetin e nëpërkëmbur të Shkupit dhe Cairit. Andaj, në emër të aktivistëve ju them Ju falëminderit z. Kryetar.
Mesazhi i dytë.

Jemi besnik ndaj vendimeve tuaja, ndaj politikave tuaja, të cilët nuk na zhgenjyen asnjëherë. Gjithmonë na bënë krenarë dhe fitimtarë. Edhe ato politika që dukeshin jo popullore, dolën ngadhnjimtare, largpamëse. Ahmeti nuk kujdeset për titujt e gazetave nesër por për fatin e kombit pasnesër.

Mesazhi i tretë, ne jemi gati. Jemi të mobilizuar. Nuk kam pa entizuazëm më të madh te aktivistët në Cair”, ka thënë mes tjerash në fjalën e tij kryediplomati Osmani.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Ringjallja e VMRO-së dhe bashkimi i dy “kryeneqëve”!

Nga Destan JONUZI Ali Ahmeti ende mbanë primatin e të...

Artis Kastrati shqiptari mjaft i respektuar në Festivalin e Cannës mes yjeve

Zemra na bëhet mal kur shohim se si personazhë...

Një Kolanë veprash më shumë se shkencë

Tetë vëllimet e profesor Ismail Ahmedit tashmë kanë zënë vend në...

Ju prezantojmë Celi Uka, një yll në ngjitje i muzikës

Ai jeton dhe vepron në Zvicër, por mësojmë se...