GazetaMax
Lajme

Diplomati i lartë ministrit Osmani: Përcjellja z.Ahmetit, se asgjë në rajon nuk bëhet pa ju

Sot në mëngjes u zgjova me një porosi që mora në telefonin tim. Nuk do e nisja kështu po të mos ishte njëri prej personaliteteve në politikën botërore, i cili më kishte shkruar shkurt: Urime për të shtunën në Ohër. Përcjellja z.Ahmetit, se asgjë në rajon nuk bëhet pa ju.

Kështu e ka nisur fjalën e tij në Shkup, kryediplomati Bujar Osmani në tubimin partiak me qytetarë.

Ministri Osmani ka folur për rëndësinë e faktorit shqiptar dhe të Ali Ahmetit në proceset e rëndësishme politike.

Related posts

Presidenti Pendarovski u takua me eurodeputeten Garsia Perez

e-max

Pesë vjet pa Adem Demaçin

e-max

Borisllavova: Më me rëndësi është të ketë konsenzus të gjerë për temën Maqedonia e Veriut

e-max