Chelsea merr vendim shokues për Lukakun

Chelsea, është i përgatitur të lërë nënshkrimin e tyre rekorde të klubit Romelu Lukaku të largohet nga klubi këtë verë, me Interin dhe PSG-në të interesuar për belgun, kupton 90min.
Blutë paguan 97.5 milionë funte për të rikthyer Lukakun në Stamford Bridge në vitin 2021 numri nëntë kaloi tre vjet atje midis 2011 dhe 2014 , por pasi ka shënuar vetëm pesë gola në Premier League këtë sezon, ai qartësisht nuk i ka përmbushur pritjet, përcjell ORAinfo.

Tani as një ndeshje e rregullt në formacionin fillestar të Chelseat nën drejtimin e Thomas Tuchel, 90min e kupton se menaxheri i Bluve është i prirur të shkurtojë humbjet e klubit dhe të shesë këtë verë.
Palët e interesuara për të hequr Lukakun nga duart e Chelsea përfshijnë Interin, i cili është shumë i hapur për sulmuesin që të kthehet në San Siro – ku më parë ai shijoi një periudhë fantastike dyvjeçare në të cilën shënoi 64 gola në 95 paraqitje në të gjitha garat.
Meqenëse Interi i detyrohet ende një pjesë të madhe të tarifës prej 97.5 milionë funte, që Blutë ranë dakord verën e kaluar për ta rikthyer sulmuesin në Angli, financat e nevojshme për të bërë çdo marrëveshje të mundshme janë shumë brenda mundësive të Nerazurrit./ORAinfo/

Të fundit në përqindje