GazetaMax
Sport

Milan dhe Inter në luftë për super-sulmuesin

AC Milan dhe Inter janë në ndjekjen e sulmuesit të Sassuolo, Gianluca Scamacca.
Edicioni i sotëm i La Gazzetta dello Sport flet për të ardhmen e sulmuesit 23-vjeçar të Sassuolo-s, të cilin e lakmojnë klubet e mëdha italiane por edhe jashtë saj, përcjell ORAinfo.

Gazeta shkruan se sulmuesi së shpejti do të nënshkruajë një rinovim me Neroverdi deri në vitin 2026, ku paga e tij do të rritet nga 400 mijë euro neto në sezon në 800 mijë euro.
Kjo është thjesht një strategji për të forcuar pozicionin negociator të Sassuolo-s, sepse në verë ai do t’i mund t”i thotë lamtumirë dhe do t’i bashkohet një klubi ku mund të konkurrojë për nderime të mëdha.
Jo vetëm kaq, por Scamacca e kishte të qartë me Sassuolo-n se ai nuk sheh zgjidhje të përshtatshme jashtë Italisë dhe për këtë arsye dëshiron të qëndrojë në Serinë A, që është një nxitje e madhe për Interin dhe Milanin që janë dy kërkuesit kryesorë në Itali. /ORAinfo/

Related posts

Boehly turpërohet në lidhje me De Bruynen e Salah

e-max

Liverpool mund lehtësishtë Manchester Unitedin

e-max

Ancelotti afër të marrë drejtimin e Italisë

e-max

Leave a Comment