GazetaMax
Lajme

DASH paralajmëron qytetarët amerikanë që udhëtojnë në Ukrainë me rrezik të kapjes apo vdekjes

Departamenti Amerikan i Shtetit ka paralajmëruar qytetarët që udhëtojnë në Ukrainë – përfshirë ata që do të marrin pjesë në luftime se përballen me një rrezik shumë real të kapjes apo vdekjes.

Në një konferencë për media, zëdhënësi i departamentit të shtetit Ned Price tha se Washingtoni nuk do të jetë në gjendje të lehtësojë evakuimin e tyre.

“Ata mund të jenë subjekt i përpjekjeve të mundshme për ndjekje penale dhe mund të jenë në rrezik të shtuar për keqtrajtim,” u tha Price gazetarëve.

Mijëra persona nga mbarë bota po raportohet se kanë udhëtuar drejt Ukrainës për të luftuar forcat ruse.

Related posts

Bombat/ Për disa raste janë siguruar dëshmi dhe janë zbatuar

Gazetamax.mk

“Shqiptarët kanë vendosur, maqedonasit të vetëdijësohen…”/ Arsovski: BE dhe ndryshimet kushtetuese shkojnë bashkë, nuk mund të ndahen

Gazetamax.mk

Drejtori Idrizi nënshkruan Memorandum bashkëpunimi me Zyrën e BE për Pronësi Intelektuale (EUIPO)

Gazetamax.mk