Akademik Bexheti: Lufta ekonomike ndonjëherë është po aq e dhimbshme sa edhe tjetra

Date:

Akademik Abdylmenaf Bexheti sonte në emisionin “360”, ka thënë se masat që mori mbrëmë Qeveria dhe rekomandimet që nxori sa i përket çmimeve, në aspekt të kohës ishin goxha në kohë, pavarësisht se mundeshin të jenë edhe një javë më parë, shkruan Alsat.

Ai tha gjithashtu se, Qeveria çdo ditë duhet të ndjek rrjedhën dhe kështu çdo ditë duhet të reagojë në mënyrë fleksibile me masat.

“Qeveria apo institucionet e shtetit ditë për ditë duhet t’i ndjekin rrjedhat, trendët, tendencat e kështu me radhë dhe mundësisht të reagohet ditë për ditë, në mënyrë fleksibile me masat me të cilat mund të reagohet. Një pjesë e institucioneve që duhen të jenë shembull për të thirrur qytetarët dhe t’i vetëdijësojnë qytetarët për gjendje lufte sepse në fakt këto janë pasojat e një gjendje lufte pavarësisht se nuk e kemi luftën këtu por lufta ekonomike ndonjëherë është po aq e dhimbshme sa edhe tjetra”, tha Bexheti.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

Brend i ri i grimit nga artisti shqiptar Ernesti

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më...

Albiona Tasholli një asambleiste shembull, e guximshme dhe aktive

Albiona Tasholli,një asambleiste shembull në Komunën e Lipjanit,nga radhët...

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Procesi i rritjes së shumicës, ishte një fiasko e...

Njihuni me Krenarin e super projektit ” Mrena nates”

Ai është artisti i familjes e megjithëse që i...