Despotovski: Stili i VMRO-DPMNE-së është “A ka problem?” Po ikim, shkojmë në zgjedhje!”

Date:

Falë Marrëveshjes së Prespës, Maqedonia sot është vend i sigurt edhe pse kemi luftë në Evropë, tha drejtori i Fondit për inovacione dhe zhvillim teknologjik, Jovan Despotovski, duke i replikuar Ilija Dimovskin nga VMRO-DPMNE, në debat televiziv në TV24.

“Dallimi mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së shihet në faktin se stili i qeverisjes së VMRO-së është ‘po vjen një problem – ikëm, shkojmë në zgjedhje dhe bëjmë fushata, i bëjmë presion njëri-tjetrit, i themi njëri-tjetrit se ne jemi më të rëndësishmit’, dhe problemet janë fshirë nën tapet. LSDM-ja i zgjidh problemet në këtë shtet, deshën ta pranojnë apo jo opozitarët e VMRo-DPMNE-së, i ka replikuar Despotovski – Ilija Dimovskit të VMRO-DPMNE-së.

I pyetur për ndryshimet kushtetuese që do të sjellin përfshirjen e bullgarëve në Kushtetutë dhe problemin e sigurimit të shumicës së nevojshme, Despotovski tha se është optimist dhe beson se ka “struktura të shëndosha në VMRO-DPMNE”.

e-max
e-maxhttp://gazetamax.mk
www.gazetamax.mk

SHPËRNDAJE

TË FUNDIT

Lajme të ngjashme
Lajme

E keni dëgjuar super bashkëpunimim ” Oda në Gyrbet” nga Besim Zeqiri e Muhamet Gashi?

Ata janë artistë të njohur të folkut shqiptar, me...

Njihuni me Bajrush Berisha që solli në Ramazan “Mirësevjen Dashuri”

Ai është vetëm 22 vjeç por që kur ka...

Grubi: Ftoj edhe VMRO-në të kontribuojë në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të...

Flamur Rudi djali nga Prizreni që mendon për atmosferën e shqiptarëve në Gjermani

Ai është një djalosh bukurosh me origjinë nga Prizreni...